HalkınPusulası

AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Kozinoğlu kiminle irtibatlı?

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Halkın Pusulası ★
Yönetici
Yönetici

MesajKonu: Kozinoğlu kiminle irtibatlı?   Ptsi Mart 07, 2011 5:55 am

Ergenekon soruşturması kapsamında evi aranan ve yurtdışında olduğu gerekçesiyle gözaltına alınamayan MİT Dış Operasyonlar Daire Başkan Yardımcısı Kaşif Kozinoğlu'nun, Nurullah Teyfik Ağansoy'un öldürülmesini planlandığı gerekçesiyle tutuklu bulunan ve Alaattin Çakıcı'nın sağ kolu olan Adnan Çiçek ile irtibatının olduğu ortaya çıktı.

Ergenekon soruşturması kapsamında evi aranan ve yurtdışında olduğu gerekçesiyle gözaltına alınamayan MİT Dış Operasyonlar Daire Başkan Yardımcısı Kaşif Kozinoğlu'nun, Nurullah Teyfik Ağansoy'un öldürülmesini planlandığı gerekçesiyle tutuklu bulunan ve Alaattin Çakıcı'nın sağ kolu olan Adnan Çiçek ile irtibatının olduğu ortaya çıktı.

JİTEM MENSUPLARI KOZİNOĞLU'YLA GÖRÜŞMÜŞ
Tevfik Nurullah Ağansoy'un da aralarında bulunduğu 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırı davasının iddianamesinde, “Taammüden öldürmeye azmettirmek, öldürmek ve öldürmeye iştirak” suçlarından 4 defa idam cezasına çarptırılması talep edilen Adnan Çiçek, JİTEM mensublarını Kaşif Kozinoğlu'yla görüştürmüş.

“ÇAKICI'YA ‘REİS' DİYORDU”
Ergenekon'un deşifre olmasında büyük rol oynayan eski Jandarma İstihbaratçısı Gizli Tanık Kıskaç, Adnan Çiçek'in yardımıyla Kaşif Kozinoğlu ile görüştüğünü söyledi.

Adnan Çiçek ile görüştüğünü, kendisine, “Ankara'ya git. Milli İstihbarat Teşkilatındaki adamımız ile görüştüreceğim” dediğini kaydeden Gizli Tanık Kıskaç, “2000 yılında, yurtdışına çıkmak istedim. Ankara'ya gittim, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) Bahçelievler'deki merkezine gittim. Kaşif Kozinoğlu, o dönemde MİT Dış Operasyonlar Daire Başkanıydı. Kaşif Kozinoğlu ile görüştüm. Kozinoğlu'nun kendisiyle görüşeceğimden haberi vardı. Alaattin Çakıcı'nın ismi geçince ‘Reis' diyordu. Demek ki, aralarında güçlü bir bağ vardı. Bir saat kadar yanında oturduktan sonra ayrıldım” dedi.

“ADNAN ÇİÇEK'LE CEZAEVİNDE TANIŞTIM”
Sivas E Tipi Kapalı Cezaevi'nde 16. koğuşta kaldığını, Alaattin Çakıcı'nın adamı olarak bilinen Davut Yıldız sayesinde Adnan Çiçek ile tanıştığını kaydeden Gizli Tanık Kıskaç, “Davut Yıldız'ın can güvenliği yoktu. Alaattin Çakıcı'nın da Uludağ'da eşini öldürtmesi yüzünden Dündar Kılıç, Uğur Çakıcı'nın intikamını aldırtmak için Davut Yıldız'ı cezaevinde vurdurtmak istemesinden dolayı Davut Yıldız'ın can güvenliği bize aitti. Davut Yıldız sayesinde Adnan Çiçek ile tanıştım. Zaten bir süre sonra da Adnan Çiçek cezaevine girdi” diye konuştu.

“ASIL NEDEN TOPAL'IN ÖLDÜRÜLMEMESİYDİ”
Gizli Tanık Kıskaç, Adnan Çiçek'in cezaevine giriş sebebinin Nurullah Teyfik Ağansoy cinayeti olduğunu belirterek, “Nurullah Teyfik Ağansoy'un öldürülme sebebi ise Alaattin Çakıcı ile hasımlıktan öte kumarhaneler kralı Ömer Lütfü Topal'ın öldürmemesiydi” değerlendirmesinde bulundu.

ÇİÇEK HAKKINDA 4 DEFA İDAM CEZASINA ÇARPTIRILMASI TALEP EDİLİYOR
Bebek'teki bir çay bahçesinde, Teyfik Nurullah Ağansoy'un da aralarında bulunduğu 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırı olayına ilişkin, 3'ü gıyabi tutuklu, 6'sı tutuklu, 12 sanık hakkında dava açıldı. Dava, İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülüyor. İddianamede, Ağansoy'a silahlı saldırı girişimini planladıkları öne sürülen Adnan Çiçek ve Kenan Ali Gürsel, saldırıda tetiği çektiği iddia edilen Ferdi Heybet, Hasan Taşkın, Aydın Göker ve Yener Üçüncü ile gıyabi tutuklu sanıklar Kamil Özkılıç ve Ahmet Atlılar'ın da, “Taammüden öldürmeye azmettirmek, öldürmek ve öldürmeye iştirak” suçlarından 4 defa idam cezasına çarptırılması talep ediliyor.
http://ankara.forum2.biz

Kozinoğlu kiminle irtibatlı?
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası